Ümraniye Anaokulları Etkinliklerimiz

Ümraniye Eğitim Kurumları Duygusal Zeka Anaokulunda etkinlik programları her eğitim öğretim yılın başlangıcında planlanmaktadır. Yıl içerisindeki belirli gün ve haftaların içeriğine göre etkinlik takvimi oluşturulmaktadır. Etkinliklerde öncelik öğrencilerin farkındalıklarını arttırmak, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine katkıda bulunmak, hem görsel algılarını ve hemde gözlem yeteneklerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Yıl içinde yapılan etkinliklerimiz:

- At Binme
- Yüzme
- Tiyatro
- Kapalı ve açık oyun alanları
- Uçurtma müzesi ve şenliği etkinlikleri
- Okul Gezileri

Braşlar

- İngilizce
- Satranç
- Halkoyunları
- Jimnastik
- Zeka oyunları
 

Sınıf İçi Etkinliklerimiz

Anaokulu sınıf ve branş öğretmenlerimizin çocukların yaş grupları dikaktate, aylık ve günlük planlarına uygun olarak belirlediği etkinliklerdir. Bu etkinliklerin detayları öğretmenlerimizin hazırladığı aylık etkinlik planı olarak tüm velilerimizi her ay düzenli olarak gönderilmetedir.

Okul Etkinliklerimiz

Milli bayramlar, dini bayramlar ve diğer özel günler; okulumuzda tüm öğrencilerimizle birlikte etkinlik kutlanmaktadır. Öğrenciler kendi yaş gruplarına göre etkinlik hazırlayıp sunmaktadır. Tüm bu etkinliler yapılırken topluluk karşısındaki öz güvenlerinin geliştirilmesine özellikle amaçlanmaktadır.

Çocuk kütüphenesi gibi etkinliklerde çocuklarımıza kitabları ve okumayı sevdirmeyi amaçlamaktayız.

Gezi Etkinliklerimiz

Okulumuzda müze, eğitim gezileri, atölye çalışmaları, doğa gezisi ,bahçe etkinliklerimiz şeklinde gezilerimiz düzenlenmektedir. Gezilerimiz öğrencilerimizde gözlem yeteneğini geliştirmek, yaşam tecrübelerini arttırmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Düzenli olarak her ay en az bir gezi etkniliği yapılmaktadır. Yapılacak olan etkinlikle ilgili bilgiler mutlaka velilerimizle yaplaşılmaktadır.

Ümraniye Anaokulları Eğitim Kurumları Duygusal zeka Anaokulu olarak deneyimli ve özveri kadromuzla hep daha iyiyi yapmaya gayret etmekteyiz.

 

Geçmiş dönemlerde yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz için lütfen tıklayın>>>