IQ Mental Aritmetik Eğitimi

Anaokulumuzda IQ Mental Aritmetik Eğitimleri Uzman kişiler tarafından verilmektedir. Okulumuzun sürekli öğrencisi olmayanlarda isterlerse sadece IQ Mental Aritmetik Eğitimlerine katılabileceklerdir. Eğitim haftada 2 saattir. Bu eğitimi verecek olan hocamız IQ Mental Aritmetik Eğitiminin yetkili eğitmenidir.

Yeni açılacak olan IQ Mental Aritmetik eğitim grupları için lütfen anaokulumuzla iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için anaokulumuza arayabilirsiniz.


IQ Mental Aritmetik Nedir?
4-11 yaş grubu çocukların zekâ gelişimini arttırmak için tasarlanan mental aritmetik programdır. Programdaki amaç çocukların hesap makinesi, kâğıt-kalem olmadan zihinden doğru ve hızlı şekilde aritmetik işlem yapmalarını sağlamaktır. Programa rakamları tanımayan(4-6 yaş grubu) çocuklara rakamların öğretilmesiyle başlanır. Abaküsün öğretilmesiyle devam eder. Abaküs kullanılarak egzersizler yaptırılır. İlerleyen süreçte abaküs çocukların hafızasına yerleştirilir. Çocuklar bu süreçten sonra zihinden doğru ve hızlı şekilde aritmetik işlem yaparlar.

IQ Mental Aritmetik İçin En Uygun Yaş Nedir?
IQ Mental Aritmetik programına başlamak için en ideal yaş, çocukların rakamları tanımamaya başladığı 4-5 yaşlarıdır. Bu dönem mental aritmetik için en uygun dönem olarak tespit edilmiştir.
- (4-7 yaş) Beyin gelişimi %60
- (7-9 yaş) Beyin gelişimi %20
- (9-11 yaş)Beyin gelişimi %10

Beyin gelişiminin %90’lık kısmının oluştuğu 4-11 yaş grubu IQ Mental Aritmetik PROGRAMI için en ideal zamandır.
Beyin gelişiminin %60’lık kısmını (4-7) yaş döneminde oluşturur. (7-9)yaş döneminde %20’lik bir gelişim yapar. (9-11) yaş döneminde %10’luk bir gelişme yapar. Beyin gelişiminin %90’lık kısmının oluştuğu 4-11 yaş grubu IQ Mental Aritmetik MENTAL ARİTMETİK PROGRAMI için en ideal zamandır.

Özel Ümraniye Duygusal Zeka Anaokulu